Hidrolik Fitness

 Hidrolik Fitness Aletleri – Çilek Spor Merkezleri

 

Hidrolik Fitness ve Fitness Nedir?

Hidrolik Fitness aletleri klasik kendinden ağırlıklı fitness aletlerinde ağırlık yerine hidrolik silindirli direnç sistemi kullanılarak yapılan kondüsyon aletleridir. Hidrolik fitness spor salonlarında genellikle 9 veya 11 ana istasyon ve aynı sayıda yürüme istasyonu kullanılır. Bu istasyonların her birinde 30 saniye çalışılır ve antrenörün verdiği sinyalle istasyon değiştirilerek 30 dakikalık antrenman yapılır. Genellikle bayanlara özel spor salonlarında bu sistemde sadece 9’lu hidrolik fitness serisi kullanılmasına rağmen Çilek Spor olarak sistemi biraz daha geliştirerek özellikle alan sorunu olmayan şubelerimizde 10’lu veya 11’li Hidrolik Fitness serileri kullanmakta ve üyelerimizin spordan maksimum verim alması için çalışmaktayız. Çilek Spor şubelerinde ayrıca hidrolik fitness egzersizlerine pilates, aerobic ve cardio egzersileri de eklenerek üyelerin spordan maksimum fayda sağlamasına çalışılır.

 

cilek spor kadinlara ozel bayanlara ozel cocuklara ozel spor merkezi spor salonu hidrolik fitness zumba pilates sports club - Kopie

Fitness ise kelime anlamı olarak “Sağlıklı ve formda olmak” dır. Birçok egzersize dayalı olarak yapılan bir spordur.

Diğer bütün sporlardan farklı olarak temelde kasların tek tek aletli ya da aletsiz çalıştırılmasıyla sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi amaçlanır. Esasen bütün sporların temelidir. Çünkü her spor dalında vücutta ağırlıklı kullanılan kas grupları vardır. Bu kas gruplarına kondisyon kazandırılması için fitness egzersizlerine başvurulur.

 cilek spor bafra şubesi kadınlara özel spor merkezi hidrolik fitness 3

Bu sporun vücut geliştirmeden iki farkı bulunur: Öncelikle gelişmek için değil sağlık için yapılır. Ayrıca bir fitness antrenmanında kardiyovasküler çalışma (koşmak, pedal çevirmek gibi sizi nefes nefese bırakacak, kalori harcatan ve zindelik sağlayıcı egzersizler) ağırlık çalışması ile birlikte yapılır. Bu nedenle kaslar fazla büyümez, sadece sıkılaşır ve estetik bir görünüm alır. http://www.cilekspor.com  Elbette ki sporda amacınız ne olursa olsun mutlaka antrenman programınızın yanında size ve amacınıza uygun bir beslenme programı da takip etmelisiniz. Bu sayede yüksek verim alırsınız.

cilek spor kadinlara ozel spor merkezleri hidrolik fitness women zumba pilates franchise 3

 

Fitnesin Faydaları

Fitness sporu vücutta bol bol endorfin, östrojen veya testesteron hormonu salgılanmasını sağlar. Bu da, kişinin kendisini psikolojik olarak daha iyi ve zinde hissetmesini sağlar. Vücudun forma girmesi de özgüveni arttırır. Metobolizmayı hızlandırır. Enerjiyi arttırır. Uykuyu düzenler. Psikolojik iyilişme sağlayarak stresden uzaklaştırır. Daha sağlıklı ve hızlı düşünmeyi sağlar. Kalp ve damar sistemini güçlendirir. Uzun dönemli fitness sporuyla uğraşanların kanser ve kalp krizine yakalanma riski düşüktür. Kalori yakmayı sağladığından şeker hastaları için önerilir. Yine hatırlatmakta yarar var ki hiç bir spor aleti veya hiçbir gıda takviyesi veya ilaç tüm aletler kullanılarak yapılan kompleks bir fitness antrenmanının yerine geçemez. Malesef özellikle ülkemizde denetimsizlikler yüzünden sırf kısa sürede para kazanma maksadıyla reklamları yapılan gereksiz ürünler konusunda dikkatli olunuz.

 

Dikkat edilmesi gereken konular

Antrenmana başlamadan önce risklerini öğrenmek gerekir. Uygun kıyafet giyilmeli ve özellikle spor ayakkabı seçimine dikkat edilmelidir. Uzman eğitmenlerin vereceği antreman programına uyulmalıdır. Sakatlanmamak için antreman öncesi streching hareketleriyle adalenin ısınması gerekmektedir. Ağırlık egzersizinde hareketlerin nizami yapılması önemlidir. Yeni başlanıyorsa hafif bir antrenman uygulanmalı zamanla ağırlıklar arttırılmalıdır.

Hidrolik fitness la istasyon çalışmaları, çift yönlü hidrolik silindirler aracılığıyla yapılır. Bu sistem kaslarınıza istenmeyen yükler bindirmez, yani kaslarınızı şişirmeden sıkılaştırır, tıpkı yüzme gibi 30 dakikalık istasyon çalışmasının temel prensibi kullanıcıya hem kardiyovasküler hem de ağırlık çalışmasını aynı anda sunmasıdır. Her ekipman farklı bir kas grubunu çalıştırmaktadır. Sistem; YÜKLENME-DİNLENME yöntemiyle çalışmaktadır. Ve her sekiz dakikada bir nabız kontrolü yapılarak amacınıza uygun egzersiz şiddetiyle çalışıp çalışmadığınızı kontrol etmenizi sağlar. Böylelikle fitness amaçlarınıza erişebilmeniz çok daha kolay olur.

 

Hidrolik Fitness ekipmanlarıyla yapılan egzersizin en büyük faydası akışkan teknolojisidir. Diğer plakalı ağırlıklı Fitness ekipmanlarını kullanmak için her defasında her istasyonda ağırlık ayarı koltuk ayarı mesafe ayarı gibi bir takım ayarlar yapmak gerekiyor bu da fitness’a yeni başlayan bir kişi için sıkıcı olup sonrasında da bunu bırakmasını kaçınılmaz kılıyor. Hidrolik dirençli bu ekipmanlar bu sorunu tamamen ortadan kaldırıyor. Gücünüzü kontrol ederek nabzınızı da kontrol etmenize imkan tanıyor ve tam konsantre bir şekilde egzersizinizi tamamlıyorsunuz.

Çilek Spor Hidrolik Fitness ekipmanlarıyla yapılan istasyon çalışmalarıyla mükemmel bir grup dersi yapabilirsiniz

 

İnsanlar genellikle bir fitness kulübüne gittiklerinde aerobik derslerine girmek için daima “başlangıç” seviyesi dersleri yada basit egzersizleri tercih etmişlerdir. Çünkü o anki derslerin kendilerine uygun olduğunu düşünmezler ders esnasında yapılan hareketlerin kendileri için çok karmaşık olduğunu düşünürler. Hidrolik Fitness istasyon çalışmaları bu problemi ortadan kaldırıyor. Ekipmanlarımızın üstün özellikleri sayesinde her kişi kendi kapasitesinde diğerleri ile aynı anda egzersizini yapmış oluyorlar ve hiç vakit kaybetmeden kendi içlerinde hiç kaygı oluşmadan sonuç almaya başlıyorlar.

Hidrolik Fitness ekipmanlarıyla yapılan istasyon çalışmaları eğlencelidir

İnsanlar eğer bir egzersiz grubuna katılacaklarsa mutlaka motivasyonlarını yüksek tutmak için kendilerine birşeyler bulmak zorundadır. Yoksa spora devamlılıkları çok kısa olur ve bırakmak kaçınılmaz olur. Ama bunun yanında Hidrolik Fitness istasyon çalışmaları katılımcıları benzersiz ve son derece eğlenceli, yüksek motivasyonlu bir grup aktivitesiyle buluşturur.

Hidrolik Fitness ekipmanlarıyla yapılan istasyon çalışmaları güvenlidir

Hidrolik Fitness ekipmanlarımız insan anatomisine en uygun şekilde tasarlanmıştır. Ekipmanlarımızın hidrolik dirençleri katılımcılara istenmeyen karşılayamayacakları bir negatif güç uygulamaz bu da sakatlanma riskini ortadan kaldırır. Sonuç olarak bu Hidrolik Fitness ekipmanları Amerika’da ilk olarak fizik tedavi merkezlerince kullanılmaya başlanmıştı, bu da ekipmanların ne kadar güvenli olduğunun bir ispatıdır.

Hidrolik Fitness ekipmanlarıyla yapılan istasyon çalışmaları yüksek oranda istenmeyen yağları yakar

Sisteminin ağırlık ve aerobik kombinasyonu katılımcıların oksijen ve enerji düzeyini arttırır. Katılımcılar rahatlıkla 30 dakika içerisinde 300-600 kalori yakar, bunu takip eden 90 günden sonra metabolizmaları ve enerji düzeyleri artacağından dolayı bu kalori yakma kapasitesinin 600 ila 900 kalori olması beklenir. Yeterli kararlılık ve sabırla Hidrolik Fitness, katılımcılara fazla kilolarını verme ve form düzeylerini koruma konusunda etkin bir fayda sağlar. Ve onların yeni bir yaşam tarzına sahip olmalarına katkı da bulunur.

Hidrolik Fitness ekipmanlarıyla yapılan istasyon çalışmaları çok işlevseldir

Kişiler bir egzersiz programına katıldıkları zaman yaptıkları egzersizler hemen sonuç almak isterler. Bunu Hidrolik Fitness egzersizlerinden daha iyi yapan başka bir yöntem yoktur. Bütün kas gruplarının çalışması, kalbin ve akciğerlerin oksijen kapasitesinin artması konusunda Hidrolik Fitness istasyon çalışmasının sağlayacağı fayda benzersizdir. Hidrolik Fitness egzersizleri 30 dakika gibi çok kısa bir sürede yüksek sonuç elde eder. Böylelikle katılımcılar diğer işlerine ve sevdiklerine daha fazla vakit ayırabilirler.

 

Hidrolik Fitness

 

Bir seans 30 dakikalık çalışmadan oluşmaktadır. Dünyada binlerce kişi tarafından denenmiş ve faydası ispatlanmıştır. Yapılan yarım saatlik çalışma içerisinde aerobik ve vücut geliştirme hareketlerinin kombinasyonu şeklinde çalışılmaktadır ayrıca bu çalışma içerisinde 500 ile 900 kalori harcanmaktadır. Kilo vermek isteyen bayanların büyük çoğunluğu bu çalışmayı tercih etmektedir. Bu spor dalıyla uğraşanların ağrıları kalmayacaktır. Hidrolik spor aletlerinin tedavi edici özelliği de bulunmaktadır. İtme çekme gücüne göre çalışsan çalışan hidrolik fitness cihazları kullanılmaktadır. Zedelenme oluşturmaz. www.cilekspor.com Kronik ağrılar yaşayan hastalar için tavsiye edilen en iyi yöntemdir.Çilek Spor olarak 2013 yılında tüm sistemimizi yenileyerek hidrolik fitness ekipmanlarımızı dünya standardına çıkararak aletlerimizin sadece kendi şubelerimizde kullanımını değil aynı zamanda Avrupa ülkelerine ihracını da sağlamış bulunmaktayız.

 Çilek Spor Hidrolik Fitness Ekipmanları

Çilek Spor ve Çilek Spor Kids şubelerimizde kullandığımız hidrolik fitness aletlerimizin tamamı bugün için Türkiye’nin sadece spor aletleri üretimi yapan en büyük fabrikasında ve sadece şubelerimiz için üretilmektedir.