En Iyi 10 Zayiflama Hareketi ve Sporu

 

 

En Iyi 10 Zayiflama Hareketi ve Sporu

Zayıflama hareketleri ve sporları arasında en etkili bulunan 10 ayrı hareketi, sizler için belirledik.Bu yazimizda sizlere en iyi 10 zayiflama  hareketi ve sporlarini tanitacagiz. Amaciniz eger zayiflamak icin spor yapmaksa bu yaziyi dikkatlice okuyun.  Hızlı zayıflama niyetindeyseniz, bu hareketlerden birkaç tanesini, aynı zaman dilimi içerisinde yapmanızı öneririz. Bu önerinin sebebi; belli bir hareketin bir süre boyunca tek başına yapılması, vücudun o harekete gösterdiği tepkimelerin azalmasıdır. Bu sebeple farklı hareketleri denemek, zayıflamayı tetikleyen en önemli unsurlardandır.  Aşağıda verilen hareketler içerisinden, kendinize uygun hareketi seçerek,zayıflama egzersizleri alıştırmaları yapabilirsiniz.

 

  • Yoga

Zayiflamak icin spor yapmak istiyorsaniz vücuttaki negatif enerjinin atılmasına ve vücudunuzun rahatlamasına yardımcı olan zayıflama egzersizleri arasında, yoga da bulunmaktadır. Yoga ile çok fazla kalori yakmayı beklemeyin. Ancak yine de yoga ile 1 saat içerisinde ortalama 180 kalori yakabilirsiniz.

  • Step Aerobik

Zayıflama egzersizleri arasında en etkili hareketlerden biri olan step aerobik, vücudunuzun ortalama 1 saat içerisinde 800 kalori harcamasını sağlamaktadır. Bunun sebebi, hareket hızının değişken olmasıdır. Vücut farklı hareketler yaparak, sıradanlıktan uzaklaşır ve zayıflama eğilimi yaşar. Bayanların kilodan yana en çok şikayet ettikleri bölgeler olan kalça, bacaklar ve merkez bölgedeki kasları çalıştıran step aerobik, bu bölgelerde yağ yakımına yardımcı olur.

  • Yüzme Sporu

Yüzme sporu zayiflamak , fazla yaglardan kurtulmak icin vücutta birden fazla bölgenin çalışmasına yardımcı olan bir egzersiz türüdür. 1 Saat içerisinde, yüzerek 800 kalori yakabilirsiniz. Bu sebeple, zayıflamak isteyenlere yaz aylarında diyetisyenler bol bol yüzme egzersizini önermektedir.

 

  • Kürek Cekmek

Kürek egzersiz aleti, birçok spor salonunda bulunan hem bayanların hem erkeklerin kullandığı bir alettir. Bu alet, birçok kası bir arada çalıştırmaktadır. Bu sebeple de sıklıkla tercih edilir. Kürek ile 1 saatte 700 kalori yakmanız mümkündür. Kürek hareketinin, denizde veya gölde, kayık ile kürek çekmekten hiçbir farkı bulunmamaktadır.

  • Eliptik Bisiklet Egzersizi

Zayiflamak isteyenler icin Eliptik bisiklet ile zayıflama egzersizleri 1 saat içerisinde ortalama 600 kalori yakmanızı sağlamaktadır. Ancak bu denli kalori yakabilmeniz için, yukarıda da belirttiğimiz gibi, farklı tempolar ile egzersiz yapmanız gerekir. Eliptik bisiklet son yıllarda ortaya çıkmış ancak kısa sürede çok kişi tarafından kullanılmaya başlanmış bir egzersiz aletidir. Bu alet ile egzersiz yapmak ise çok keyiflidir.

 

  • Bisiklet

Zayıflama egzersizleri arasında uzun yıllar bircok insanin tercih ettiği bir diğer egzersiz, bisiklettir. Bisiklet bir saat içerisinde tempoya göre 500 ile 1000 kalori arasında kalori harcanmasını sağlar. Bisiklet ile egzersiz yaptığınızda, farklı tempolar ile çalışmanız, vücudunuzun daha fazla kalori yakmasına yardımcı olmaktadır.

 

  • Yürüyüş Yapmak

Yürüyüş, egzersiz hareketleri arasında en basit olanıdır ve en çok tercih edilen hareket olarak geçmektedir. Yürüyüş sayesinde, günde ortalama değişik tempoda yürüyerek 300 kalori yakmanız mümkündür bu da yag yakmak icin idealdir.  Yalnızca yürüyüş yaparak kısa sürede zayıflayabileceğinizi söylemek yanlış olur. Ancak düzenli yürüyüş ile kilo verebilirsiniz.

  • Ağırlık Çalışmak

Ağırlık çalışarak 1 saat içerisinde ortalama 500 kalori yakarsınız. Ağırlık çalışmak, zayıflama egzersizleri arasında en çok tercih edilenidir. Bu hareketi yaparak, zayıfladığınız dönemlerdeki çelimsiz vücut görünümünü yok ederek, kaslı ve sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

  • Dans Etmek

Zayıflama egzersizleri arasında belki de en zevkli olan egzersizdir. Dans ederek 1 saat içerisinde 600 ile 800 arası kalori yakabilirsiniz. Dans etmeyi bilmiyorsanız, bir dans kursuna giderek hem dans öğrenebilir hem kilo verebilirsiniz.

  • Uzak Dogu Sporlari

Zayıflama egzersizleri arasında, her bayanın tercih etmediği ancak kalori yakmada oldukça etkili olan bu hareket, 1 saatte ortalama 600 ile 700 arasında kalori yakılmasına yardımcı olmaktadır. Kickbox, vücuttaki tüm kasları aynı anda çalıştıran bir spordur. Bu sebeple vücudunuz hem daha kaslı bir yapıya sahip olur hem ciddi manada kalori yakabilirsiniz. Uzak Dogu Sporlari öğrenerek savunma tekniklerinizi de geliştirebilirsiniz.

Related Post

thumbnail
hover

Anne ve Bebek Sporu

Anne ve Bebek Spor Grubu Anne ve bebeklerin beraberce aynı ortamda spor yapmasına imkan veren anne ve bebek spor grupları şuan Türkiye&...

thumbnail
hover

Kadınlara ve Çocuklara Özel Türkiye’nin İlk...

Kadınlara ve Çocuklara Özel Türkiye’nin İlk Spor Salonu Zinciri ÇİLEK SPOR Sadece kadınlara ve 3-12 yaş arası çocuklara spo...

thumbnail
hover

Çilek Spor Kadınlara ve Çocuklara Özel...

    Çilek Spor Bayanlara ve Çocuklara Özel Spor Merkezleri Franchise Çilek Spor Merkezleri olarak bu yıl konseptimizi tamamen...

Yorum Gonder

logged inYou must be to post a comment.