Sağlıklı Bir Hayat İçin Spor Yapın

Sağlıklı bir hayat için spor yapın

Hepimiz ideal formumuzda olmak isteriz, tatile gittiğimizde etrafımızdakilerin vücudumuza imrenerek bakmasını arzularız. Peki bu çok mu zor? Aslında değil, düzenli spor ve dengeli beslenme ile amacınıza ulaşmanız elbette mümkün. Spor yaparken yağ dokusunun kas dokusuna dönmesiyle vücut toparlanır ve incelir. Kilo düşüşü görmüyorsanız fazla kalori alıyorsunuz demektir.

Çilek Spor kadınlara özel hidrolik fitness spor merkezleri olarak Türkiye genelindeki şubelerimizle tüm bayanlarımızın hizmetindeyiz.

Sağlığınız için en iyi enerji kaynağı karbonhidrat mıdır?
Proteinlerin vücut için önemli görevlerinin olması onların enerji kaynağı olarak kullanılmalarını önler. Eğer vücutta yeterli karbonhidrat yoksa yağlar ve proteinler enerji olarak kullanılırlar. Ancak bu yorgunluğa ve bulantıya neden olacak atık maddeler oluşturur. Yani karbonhidratlar spor yaparken en iyi enerji kaynağıdır.

Yüksek protein düşük karbonhidrat almak daha fazla yağ yaktırır mı?
Hiçbir diyet vücudun egzersiz sırasında yağ yakmasını sağlamaz. Yağ ancak 20 dakikalık egzersiz sonrasında kullanılır. Ve çoğu kişi 15-20 dakika yaptığı egzersiz sırasında yağ yakamaz, daha uzun süre devam edilmelidir. Karbonhidrat yerine proteini arttırmakla değil egzersizin süresini 20 dakikayı geçirdiğiniz sürece yağlar yanmaya başlar.

Haftada kaç gün spor yapmalıyım?

Sağlıklı olan haftada 3-4 gün spor yapmaktır, ne az ne de çok. Çilek Spor bayanlara özel spor merkezlerimizde uzman antrenörlerimizin hazırlayacağı programlarla siz de hayalinizdeki forma kavuşabilirsiniz.

Vejeteryan diyetler sağlıklı mıdır, Sporu olumsuz etkiler mi?

Vejeteryan diyetler doğru beslenildiği sürece sağlıklıdır. Vücut için gerekli olan proteinin bitkisel kaynaklardan sağlanması ve doymuş yağ içeren et ve et ürünlerinin azaltılması sağlığı olumsuz etkilemez. Sadece B 12 vitamini kontrol edilmelidir.

Kas krampları yetersiz tuz tüketimine mi bağlıdır?
Spor yaparken oluşan kramplar terleme ile fazla su kaybına bağlı olarak oluşmaktadır. Egzersiz öncesi, sırası ve sonrası su içmek su kaybını önler.

Yorum Gonder

logged inYou must be to post a comment.